Lublin/Polska – Leova/Mołdawia
W dniu 14 października 2022 roku odbyło się zaplanowane w ramach naszego projektu zdalne szkolenie pt.: „Zarządzanie rewitalizacją i włączenie społeczności lokalnej we wdrażanie programów rewitalizacji”.
Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z wyzwaniami – organizacyjnymi i merytorycznymi – przed jakimi stają osoby, na których spoczywa zarządzanie procesem formułowania i wdrażania programu rewitalizacji oraz przedstawienie praktycznych rozwiązań i sposobów radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Uczestnicy także poznali formalne i praktyczne uwarunkowania realizacji programów rewitalizacji na przykładzie Polski. Szkolenie było również inspiracją do poznania dobrych praktyk związanych z realizacją programów rewitalizacji na przykładzie polskich miast.
Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:
- Idea i zasady opracowania i wdrażania programu rewitalizacji
- Zarządzenie procesem wdrażania rewitalizacji, podział zadań i współpraca między interesariuszami
- Partycypacja społeczna, angażowanie interesariuszy, partnerstwo, współpraca z mediami
- Prowadzenie monitoringu, raportowanie, ocena programu rewitalizacji
- Przygotowanie przedsięwzięć, ich koordynacja i komplementarność, proces inwestycyjny
- Krajowe i zagraniczne przykłady działań z zakresu wdrażania programów rewitalizacji i inspiracje.
W szkoleniu wzięło udział 20 przedstawicieli samorządu miasta Leova oraz środowisk biznesowych i społecznych. Zostało ono przeprowadzone przez 2 trenerów z Polski, ekspertów w zakresie opracowania i wdrażania programów rewitalizacji w samorządach lokalnych w Polsce oraz mających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń międzynarodowych.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Partnerom z Mołdawii – władzom miasta Leova, którzy pomogli nam w rekrutacji uczestników, organizacji miejsca szkolenia oraz zapewnienia poczęstunku i technicznej obsługi.
Galeria zdjęć z wydarzenia: